İADE VE GERİ GÖNDERİM

İade ve Geri Gönderim Koşulları;

Sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek  Whatsapp hattımız (0552 830 60 07) veya susuhomeaksesuar@gmail.com veya susuaksesuar@gmail.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

*Kullanmakta olduğunuz web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, kullancı sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. 

*Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

*Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun bir şekilde teslim edilmek zorundadır.


*Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal veya size gönderdiğimiz ambalaj ile yapılmalıdır.

*Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 

*Outlet veya indirimli gruplarımızda, indirim şartlarından satılmış ürünler ayıplı olmadığı sürece iade alınmaz.

*Ayıplı olduğu belirtilen ürünlerimizde de iade alınmaz. Peşinen kabul etmiş sayılır.

*İade etmek istediğiniz ürünlerin, *KARGO veya SEVKİYAT ÜCRETLERİNİN TAMAMI MÜŞTERİYE AİTTİR*

*Alıcı, sözleşme konusu ürünün 3 gün içerisinde veya alıcıya ait iade edilen tutar kısmında nakliye giderlerini SATICI’ya (Bize) ait olacak şekilde iade etmek zorundadır.

*İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonraki 3-15 gün içerisinde iletilmektedir. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

*SATICI, cayma veya iade bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli iade almakla yükümlüdür

*İade veya cayma bildirimlerinde toplam bedelden ALICI’yı borç altına sokan belgeleri (Genellikle kargo veya sevkiyat bedellerini) ALICI’ ya 20 gün içerisinde  bildirmekle yükümlüdür.

*ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI,
borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

İade ürün/ürünlerinizi mutlaka iade sebebini bildiren bir not eki ve orijinal ambalajında ve faturanın aslı ile birlikte aşağıda belirtilen adrese gönderiniz.;

ŞuŞu Home Aksesuar
Şirinyalı Mahallesi. İsmet Gökşen Caddesi. No:63/B Muratpaşa/Antalya

*İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait fatura ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.  Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.